Ajam Smoor, kip in ketjap saus

by Jan Scherders
Ajam Smoor

Ajam Smoor is een Indonesisch gerecht waarbij je een hele kip of kippenpoten aanbakt en dan in een ketjap saus gaar smoort.

Ajam Smoor is beetje Nederlands

De Indonesische Marvellina vertelt op haar website dat Ajam Smoor één van de gerechten was die haar oma vaak maakte. En zij noemt Ajam Smoor een Nederlands-Indonesisch gerecht. Blijkbaar is onze bereidingsmethode smoren vermengd geraakt met de Indonesische ingrediënten en zo is Ajam Smoor ontstaan😊 Een kip smoren in ketjap saus.

Ajam Smoor recept Jeff Keasberry

Tot nu toe maakte ik altijd de Ajam Smoor volgens het recept van Bep Vuyk. Maar heb laatst het recept van Jeff Keasberry geprobeerd. En dat was echt super lekker. Daarom plaats ik hier nu het recept van Jeff Keasberry.

De stukken kip aangebakken in ruim olie en toen heb ik alles zo gemaakt als in onderstaand recept, ik heb alleen de maïzena weggelaten. Ik heb de kip net als mijn vader vroeger placht te doen lang op een klein pitje laten pruttelen, misschien wel twee uur. Dan krijg je een heerlijk malse en gare kip. En dan krijg je een ajam smoor net als bovenstaande foto. En door de combinatie van ketjap manis, nootmuskaat en een paar theelepeltjes palmsuiker krijgt de kip en de saus een fantastische, zoetige smaak.

In onderstaand recept geeft Jeff Keasberry aan om er boontjes bij te eten maar ik had op advies van een Indische vriend er orak arik bijgemaakt. Ik had dat nog nooit gemaakt maar dat bleek een supercombinatie met deze ajam smoor te zijn.

Ajam Smoor Jeff Keasberry

Ajam Smoor is een Indonesisch gerecht waarbij je een hele kip of kippenpoten aanbakt met wat uien / knoflook en dan in een ketjap saus gaar smoort.

Ingrediënten

  • 1 kip in zes stukken gesneden
  • 2 el olie
  • 1 grote ui in dikke schijven
  • 4 teentjes knoflook
  • 3 el boter
  • 1 tl nootmuskaatrasp
  • ½ blokje kippenbouillon
  • 125 ml water
  • ½ tl peper
  • 4 el eetl ketjap
  • ½ tl azijn
  • 1 tl maizena
  • zout
  • beetje (palm)suiker

Instructies

  • Bak de stukken kip in olie gaar, laat uitlekken.
  • Fruit ui en knoflook licht in de boter. Doe hierbij nootmuskaat, de kippenbouillon met het water, de peper en de ketjap. Zet de pan laag op het vuur. Nu de kip erbij, de azijn en de maïzena om het een mooi papje te maken. Roeren, op smaak brengen met zout en wat suiker.
  • Ben je nu klaar, nee, je bent nooit klaar met Indisch eten. Er kan altijd nog een schaaltje bij.
  • Doe boontjes met beetje uitgebakken spek en gedroogde gebakken uitjes en een kom rijst. Ja, zo is goed. Indische Keukengeheimen, Jeff Kaesberry

Dit vind je misschien ook leuk

Leave a Comment